Hlavním cílem záchovné stomatologie je zub postižený zubním kazem nebo úrazem zachránit (zachovat) nejvhodnější výplní (plombou). Nejvhodnější materiál pro vás vybereme na základě posouzení velikosti kazu a jeho polohy.

Amalgamové plomby

Nejdéle používaná a nejtrvalejší zubní výplň. Je pevná, tvrdá, mechanicky odolní, dobře těsní a je rezistentní proti bakteriím.

V naší stomatologické ordinaci používáme kapslové amalgamy, u nichž je výrobcem garantováno správné a přesné složení.

Bílé plomby
Fotokompozitní výplň (bílá plomba v barvě zubu)

Estetické bílé plomby jsou vyráběné z pryskyřice, vytvrzené polymerační UV lamou. Je nejvhodnější v úseku předních zubů a v postranních úsecích pro malé výplně. Nevhodná do hlubokých kazů a pod hranici dásně.

U bílých plomb je velmi důležitá správná ústní hygiena. Při špatné hygieně dutiny ústní se rychle vytváří spára, dochází k hromadění bakterií a vzniku sekundárního kazu. Postupem času, v závislosti na složení stravy, výplně mohou tmavnout.

Skloinomerní výplň (bílá plomba s fluoridovými ionty)

Estetické výplně s vysoce antibakteriálními vlastnostmi a ochranných účinkem.

Skloinomerní výplně jsou vhodné pro děti a pacienty se zvýšenou kazivostí, a jako estetická náhrada za výplň amalgamovou.

Není ovšem tolik mechanicky odolná jako amalgam a vysoce estetická jako fotokompozitní výplň.

Endodoncie

Ošetření kořenových kanálků.

Pokud dojde následkem hlubokého zubního kazu k zánětu nervu uvnitř zubu, přichází na řadu buď vytržení zubu nebo ošetření kořenových kanálků. Celý výkon spočívá v odstranění poškozeného nervu, důkladném opravování a vyčištění kořenových kanálků. Po vyčištění se kanálky vyplňují materiálem, jenž zabraňuje dalšímu případnému působení bakterií.

Postendodontické ošetření

Dostavby a čepy.

Jedná se o ošetření zubů po zaplnění kořenového kanálku. Podstatou zákroku je zavedení speciálního kořenového čepu do kanálku. Následně se dostaví chybějící části korunky zubu, nabrousí a otiskne.

Cílem postendodontického ošetření je předcházet frakturám endodonticky ošetřených zubů a vyhnout se zbytečnému trhání zubu. Proto je vždy důležitý výběr vhodného postendodontického ošetření.

U zubů, které nejsou příliš slabé, je vhodná bílá kompozitní výplň. Při větším oslabení zubu používáme čep ze skelných vláken a plastickou dostavbu z kompozitních materiálů.

Nechte si bezbolestně ošetřit kořenové kanálky

Kontaktujte nás pro více informací

Nepřítomnost od 23. 12. do 31. 12. 2020

Vážení pacienti,
ve dnech od 23. prosince 2020 do 31. prosince 2020 se neordinuje.
Bolestivé pacienty ošetří od 28. prosince do 30. prosince MUDr. Hrušková, U Studně 359/3, Litoměřice v čase: 8:00 – 10:00, vždy po telefonické domluvě na čísle: +420 416 736 077. Ve dnech 23. prosince a 31. prosince 2020 využijte prosím oddělení LSPP Spálená 12, Praha.

Pohotovost: svátky, soboty a neděle
Mírova 8, Ústí nad Labem, Severní terasa
ordinace:
Pá: 16 – 20 hod.
So a Ne: 9 – 18 hod.
tel.: 477 117 898

LSSP, Spálená 12, Praha od 17:30 – 7:00

Děkuji za pochopení, MUDr. Hana Havlová